| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 luni mi-am făcut câteva piercing-uri in urechi... probabil știți de celebra "bășică" sa-i spun așa, care apare, am avut și eu dar acum 2 zile mi-a apărut una din nou și nu înțeleg de ce...au trecut 3 luni deja, știe cineva ce pot face sa o previn?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| elleelena852 a răspuns:

Scoate piercing-ul, dezinfecteaza zona cu spirt si o discheta demachianta. Stai asa cam o săptămână, (pana iti trece complet)dar in fiecare zii trebuie sa iti dezinfectezi zona cu spirt. Dupa poti sa-ti pui piercing-ul la loc, dar continua cu dezinfectarea pentru a preveni aparitia altor bășici.