| XxEyshax a întrebat:

Mi-am facut o gaura in urechi acum aproximativ 6 luni si astazi am descoperit ca pe spatele lobului urechii, aproape de gaura mi-a iesit o bubiță ca o bășică. Stie cineva ce este? Sunt destul de îngrijorată și nu pot ajunge la doctor in urmatoarele 2 zile. Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxanamihaela25 a răspuns:

Eu zic să îți scoți cercelul pentru că s-a infectat urechea. Acela este puroi cel mai probabil. spala-te cu apa calda acolo.

| XxEyshax explică (pentru Roxanamihaela25):

Exista vreo crema sau ceva cu care as putea sa ma dau sa mai treaca?

1 răspuns: