| farazambet a întrebat:

Buna :*! Acum doua saptamani m-am vopsit un blond mediu si nu-mi place ..as vrea sa ma vopsesc saptamana asta un saten mediu dar nu stiu ce marca sa folosesc pentru blond am folosit garnier color natural dar nu mai vreau sa folosesc marca aceasta.Deci ce marca imi recomandati pentru saten?:* Multumesc

Răspuns Câştigător
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Ai grija la ce vopsea folosesti. Ti-o spune o fata care a zis ca nu se vopseste pentru ca aveam o nunata frumoasa, si un par bogat, si pana la urma m-am vopsit... pe la 17 ani prima data pe tot parul. Se decoloreaza in timp si devine urat. Eu sincer, in locul tau nu as folosi o vopsea cu amoniac ni NICIUN caz asa repede. Deoarece te-ai vopsit abia de 2 saptamani. Poti folosi un Garnier Color& Shine(asta e gama fara amoniac) de ex Ciocolata(5. 35), Maron arctic(4. 15) sau alte nuante cum preferi. Alte vopsele fara amoniac sunt: Casting Crème Gloss de la Loreal (aici se gasesc multe nuante f frumoase: de la 535 Chocolat, pana la 635 Marron Miel, care e mai deschis). Oricum te sfatuiesc sa mai cauti si u pe net vopsele fara amoniac, si nuantele care iti plac. Iar peste apr. 2 luni te poti vopsi exact culoarea pe care ti-o doresti sa ti ramana (cu amoniac) pentru ca rezista mai mult. Sper sa tii cont, ca sa nu ajungi cu un par distrus prea curand

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste de la l'oreal, costa un pic mai mult dar merita

| farazambet explică:

Am spus vreau sa ma vopsesc saten. ce marca de vopsea imi recomandati?

| oanamaria12333 a răspuns:

Foloseste palete xxl foarte buna vopseaua! fundA?