| Alexandra_Gabriela_1998_ij8v a întrebat:

Buna, ajutati-ma cu cateva sfaturi, creme, loțiuni pe care voi le-ati incercat si au dat rezultate.
Am fire de par crescute sub piele, acum cateva zile le-am eliminat cu penseta insa nu le-am extras corespunzator din piele si mi-am facut mici zgarieturi/umflaturi care se ved super urat...

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Eu pentru zona inghinala am folosit Folisan.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......ve-p342583
Dar pentru picioruse acum vara nu e recomandat pentru ca e pe baza de acid salicilic si te vei pata de la soare daca nu aplici SPF.
Exista si variante mici, sticla asta e uriasa, intr-un an am consumat nici jumate.
In rest scrub cu burete din ala natural, sters cu un prosop aspru dupa dus, asa gen ca un masaj.

| Alexandra_Gabriela_1998_ij8v explică (pentru alina2k18):

O sa incerc, mulțumesc mult pentru sfat :*

| Dandinelle a răspuns:

Acum ai zona iritata. Asteapta sa mai creasca firele celelalte si incearca sa elimini din nou cu penseta. Pe viitor poate te ajuta o crema dupa epilare. Cineva mi-a recomandat demult sa folosesc mereu crema dupa epilare deoarece inmoaie firele ramase si sunt mai usor de extras (in cazul epilarii cu ceara). Pentru curatarea zonei foloseste ceai de musetel maxim, sau apa cuarata, nu folosi alcool sau alte creme pentru ca deja ai o leziune practic.

| Alexandra_Gabriela_1998_ij8v explică (pentru Dandinelle):

Mulțumesc o sa incerc, insa mi au mai ramas fire de par sub piele si nu le pot scoate se vad foarte inestetic pe picioare nu pot purta o pereche de pantaloni scurti sau fuste ca se vad firele din piele.crying