| Ирина19 a întrebat:

Buna all. Stiu ca uleiul de ricin ajuta la cresterea unghiilor, as vrea sa stiu daca si uleiul de masline ajuta la asta.

Multumesc!

8 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Ирина19! Sigur că este bun pentru regenerarea și creșterea unghiilor. Încălzești uleiul de măsline până la o temperatură moderată astfel încât să nu te frigi la degete. Scufunzi unghiile în uleiul calduț până când acesta se răcește. Te stergi cu o lavetă moale și masezi ușor. Nu arunci uleiul îl încălzești și a doua seară și ori de câte ori dorești să-ți faci acest tratament pentru unghii. Eu folosesc uleiul reîncălzit timp de o săptămână după care-l arunc folosind altul.
O seară cu zâmbet să ai!

| lulu_5281 a răspuns:

Uleiul caldut de masline ajuta si cel mai simplu e sa te dai cu el seara, inainte sa te bagi in pat si sa iei peste maini manusele din bumbac, sau poti taia o lamaie in doua si tii unghiile in ea 30 min, cel putin de 2 ori pe saptamana...
in paralel nu-ti pili unghiile decat intr-unu sens, altfel risti sa se rupa ff usor... nu folosi acetona caci distruge odata cu oja si stratul de protectie al unghiei
alta metoda : in apa calduta pune sare de mare si cateva picaturi iod, si inmoaie unghiile in solutie 20 minute...
calciul e minerala care face unghiile sa creasca

| Eminem2012 a răspuns:

DA ajuta doar daca iti tii unghiile zilnic in ulei de masline caldutz timp de 5 minhappy

| madyddd a răspuns:

Buna stiu ca uleiul de masline este foarte bun la orice. si cred ca ai putea incerca si pentru cresterea unghilor te asigur. funda?

| florynna93 a răspuns:

Eu stiam ca uleiul caldut si lamaia ajuta la intarirea unghiilor si uleiul de ricin la crestere...dar e bine de stiut ca si astea ajuta la crestere...

| Anabella01 a răspuns:

De fapt uleilui de ricin auta la cresterea parului. da uleiu de masline nu ajuta la cresterea unghiilor

| alynna a răspuns:

Uleilui de ricin auta la cresterea parului si uleiul de masline la fel

| Roxanne_3651 a răspuns:

Uleiul de masline hidrateaza dar nu ajuta la crestere, funda?