| anonim_4396 a întrebat:

Am 1, 72 inaltime si 66 kg. Ce dieta ar trebui sa tin pentru a slabi 5kg? Si ce exercitii ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| Anndrreiiutta a răspuns:

As vrea sa te intreb ce varsta ai pentru ca daca ai sub 15 nu este prea bine sa slabebtipentru ca mai tarziu vei arata foare schimbata si nu chiar in bine. o Prietena de-a mea a facut asta si acum nu arata tocmai frumos. Ca sa arati bine trebuie sa ai cu 10 mai putin sa zic asa decat inailtimea tu ai 1.72 si trebuie sa ai 62-63 de kilograme. Dar dupacum a spus daca ai sub 15 ani este bine daca ai 66 de kilograme numai sa nu te ingrasi. Dac vrei totusi sa slabesti trebuie trezeste-te dimineata pe la 6-7 si faci niste gimnastica sau gioging minim jumatate de ora dupa ce iti faci rutina zilnica.LUNI DIMINEATA mananca 2 felii de paine prajita, urda (100 g), o rosie si ceai[menta sau tei cu miere (mierea nu ingrasa)]. PRANZ piept de pui (de marinea unei palme) la gratar si o salata de varza si SEARA o supa de legume (300ml) fara cartofi, mazare sau fasole boabe. MARTI DIMINEATA 2 oua fierte cu o felie de paine prajita si un ceai (ca mai sus), la PRANZ pulpe de pui la gratar (2 bucati, fara pielita) si o salata de legume proaspete si SEARA legume la gratar (un dovlecel, un ardei). MIERCURI DIMINEATA iaurt cu 4 linguri de fulgi de ovaz si ceai, la PRANZ friptura de curcan (de marimea unei palme), si brocoli sote si SEARA supa de rosii si o felie de paine. JOI DIMINEATA branza cu smantana, 2% grasime (100g), ardei gras si ceai, la PRANZ peste (de marimea unei palme) la cuptor sau abur si legume, si SEARA salata greceasca (rosii, salata verde, ceapa, branza feta- o felie cat doua degete ca grosime si lunhime, 5 masline). VINERI DIMINEATA omleta din 2 oua (fara ulei), 2felii de paine prajita si ceai, la PRANZ 1 cartof copt in coajasi salata de varza alba, si SEARA piept de pui (pregatit la gratar, abur sau cuptor) si salata de legume proaspete. SAMBATA DIMINEATA 1felii de paine cu pasta de naut si ceai, la PRANZ muschi de vita la gratar (100g) si salata de varza alba, si SEARA 2 morcovi cruzi stropiti cu lamaie si ulei de masline. DUMINICA DIMINEATA branza cu smantana (100g), legume proaspete la alegere si ceai, PRANZun fel de mancare la care ati poftit si un desert si SEARA supa de legume (fara cartof, mazare, fasole boabe) sau salata de legume proaspete... Jimnastica fa exercitiile pe care le faceai si la scoala. Sper ca te-am ajutat. Succes.

| Different69 a răspuns:

Reteta de slabit "Balerina" – slabesti 1 kilogram pe zi
- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.

+ aceste exercitii http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0 vei slabi 100%. Succes!

| FreakyChucky a răspuns:

Depinde cat de repede vrei sa slabesti [eu am incercat o cura si am slabit in 10 zile 8 kg, acum depinde de la o persoana la alta, dar oricum slabesti mult din cura aia]
daca vrei in timp sa le slabesti, redu-ti portia de mancare [nu cu 1-2 linguri, cu un polonic] si fa sport zilnic o ora.
P.S.da-mi un mesaj daca vrei dieta
bafta :*

| Keira12 a răspuns (pentru FreakyChucky):

Imi poti da dieta? happy

| FreakyChucky a răspuns (pentru Keira12):

Sigur ca da
la 7 -o cana de cafea
la 9-o lingura de stafide
la 11-un mar
la 13-un ou fiert
la 15-100 grame de sunca
la 17-o cutiuta de branza de vaci
la 19-o rosie
la 21-un mar
nu trebuie sa inlocuiesti nimic din dieta asta, le lasi toate asa cum sunt, nici mai mult nici mai putin si trebuie respectate orele.
un mic amanunt, o mai poti face doar peste 3 luni de cand o termini si desigur ca stomacul se va mici si dupa dieta asta vei slabi intre 5-9 kg [depinde de fiecare persoana] dar daca dupa aia incepi si mananci ca inainte o sa pui la loc kilogramele, deci va trebui sa iti schimbi modul de alimentatie sa mananci putin si sanatos. dieta dureaza 10 zile. daca o incerci sa ma anunti cand termini si sa imi spui cat ai slabit si daca esti ok.
bafta :*

| frumusica19 a răspuns:

Trebuie sa fai sport si o dieta samatoasa ca sa slabesti 2kg pe spt este sa mananci pe zi doar 2 grafuits si 2 portocale si 1 iaurt nutriday simplu si slabesti imediat

| scumpikasmyle a răspuns:

Trebuie sa maninci multe fructe si sa maninci dimineata-ca o regina, La amiaza - ca un om e rind, Seara - ca un sarac, Sper ca am fost de ajutor.