| KiKiii a întrebat:

Buna!
Am 13 ani si 160 cm. Vreau sa mai cresc putin, vreo idee? Mentionez ca mama are 1.52 si tata 1.75

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stai linistitahappy
O sa mai cresti love struckAi de abia 13 ani big grin
Poti sa practici si un sport.big grin Uite cateva idei happyVolei, inot, baschetwinking
Te vor ajuta big grin

| Brigitta a răspuns:

Ai doar 13 ani, mai poti creste in mod natural.
Totusi daca ti neaparat incearca cu sport, gen baschet sau volei happy

| Bacemi a răspuns:

Inca esti mica, mai ai timp pentru a creste in inaltime. Eu stiu ca inotul este sportul care ajuta cel mai mult pentru asa ceva insa poti practica si alt sport cum ar fi baschet sau volei.

| Aliyaa a răspuns:

Da mai poti creste dar pentru asta iti recomand sa practici un sport cum ar fi inotul sau baschetul, si de mananca echilibrat si sanatos pentru ati ajuta corpul sa se dezvolte armonios multe fructe si legume!

| anss23 a răspuns:

Ai doar 13 ani. O sa mai cresti in mod natural.

| antonia09 a răspuns:

Buna,
In primul rand tu inca te afli in perioada de crestere si e posibil sa mai cresti, insa nu este bine sa grabesti acest proces.
Poti practica un sport (basket, volei etc) care sa te ajute sa capeti incredere in tine si sa te accepti asa cum esti, deoarece sunt convinsa de faptul ca parintii tai te iubesc asa cum esti, important este sa fii sanatoasa.

| Ana_6509 a răspuns:

Daca tu te plangi ca la 13 ani ai doar 1. 60 atunci ce sa mai zic eu care la 18 am mai putin.Stai linistita ca vei mai creste cativa centimetri cu siguranta.
PS: Ieri am aflat ca Lady Gaga are doar 1. 55 si uite ii merge destul de bine.big grin
Cele mai recomandate sporturi in acest caz sunt baschetul si innotul.Succes!

| Evol a răspuns:

Mai ai de crescut...nu iti fa griji, dar incearca cu ajutorul sportului daca tii neaparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti scunda chiar deloc eu am 12 si tot la fel ca tine sunt si nu mai vreau sa cres mult si parintii mei sunt la fel la inaltinelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Combină sporturi de înălțime: volei, înot, handbal, baschet.
Baftă.
Pa, pa.