| skiziiskiz a întrebat:

sunt fata, am 12 ani si 1.50 m...mama mea are 1.52 iar tata 1.75. Toata lumea zice ca eu seaman cu tata perfect la fizic si la fire.Eu m-am inaltat brusc la 8-10 ani.De atunci, cresc muuuuuuuuult mai greu.In vara ma apuc de volei. Ce altceva as mai putea face sa ma inalt?

fundita :*:*

3 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Cred ca semeni cu mama ta la inaltime si chestia asta n-ai cum so schimbi, daca consideri ca esti ff scunda pentru varsta ta du-te la un endocrinolog sa iti dea tratament desi eu nu prea cred; incearca sa joci basket (cel putin de 3 ori pe saptamana) poate te ajuta sa mai cresti cativa cm nu stiu big grin ...ca astea mai mult tin de performanta

| Diana_7094 a răspuns:

Sa te apuci si de baschet

| Cosmin_5281 a răspuns:

Poate e ceva genetic mai stii? poate de la tatal tau sau de la bunicii tai. Cel putin asta cred eu big grin. Cred ca te-am ajutat happy. Funda big grin.