| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si am 45 de kg... As vrea sa ajung la 38. Imi puteti recomanda cateva exercitii sau metode pentru a slabi? happy Daca se poate fara raspunsuri idioate

Răspuns Câştigător
| simonafrumoasa a răspuns:

Mmmmm! depinde ce inaltime ai ca este foarte urat sa fi inalta ca o sulita si nu ai pieptul dezvoltat si nici forme la fund si unde trebuie, ascultama este foarte urat. daca nu vrei sa fi grasa poti sa mananci mancaruri cu proteine insa nu grase. ai putea incerca carne de peste de pui, de vaca daca iti place dar ar fi bine cu mai putina carne de pui. fara carne de porc.multe fructe si legume. cereale, dinacelea fulgi de porumb sau fitness. multe supe dar daca nu vrei sa te ingrasi supe sa nu manci galustele dinauntru sau taietei. si sa nu fie prea condimentate. ar fi bine fara sunca si salam. sa bei lapte, nu foarte mult si ou, la fel putine oua si nu foarte des. ceaiuri cat de multe si calde. cald e bun si iarna si vara. fara mancaruri preparate in fabrici pentru magazine sau mai rau prebarate in magazine. sportul e #1. el te ajuta sa te dezvolti dar si sa nu pui kg in plus. poti sa mergi la sala cand ai ocazia daca ai cu cine. poti sa te dai cu bicicleta, cu rolele sa fugi prin parc sa sari coarda si e foarte important cand nu ai ocazia cel putin sa te plimbi. iarna e mai greu cu sportu iarna poti merge numai la sala sa patinezi, ca este usor sa patinezi sau sa te dai cu schiurile daca iti place. bafta e cel mai important si sa te dezvoti ca sa ai forme. gandeste putin vrei sa fi o slabanoaga fara forme? baietilor nu le prea place daca nu ai fore dar e drept ca nu vrea nici una grasa. Ai grija de tin! PA! PUP!

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Asta e. Te dezvolti, cresti, te ingrasi, accepta. Nu trebuie sa slabesti. Bafta!

| LAURA22ro a răspuns:

Alergare, fructe multe, carne putina nu manca seara dupa ora 18:00