| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am 15 ani si am 1, 69 m inaltime si 61 de kg.
Imi puteti recomanda cateva diete si cateva exercitii pentru a slabi la picoare, fund si burta?
PS: Credeti ca pana in septembrie pot sa ajung la 50 de kg?
Multumesc! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Dishka a răspuns:

Alergatul este o optiune destul de ok, dimineata consuma un fruct ceva si apoi da-i drumul la alergat, cât și seara poti face acelasi lucru! Nu incerca sa tii diete destul de naspa, renunta la pâine și la chestii cu multe grasimi, în rest mănâncă normal. Mai adauga niste genoflexiuni, in principal miscarea multa ajuta la arderea grasimilor, fiind si vara nu uita sa consumi lichide pentru hidratare! Numai bine!

2 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Ai cu 2 kg peste greutatea normala. Daca le dai pe astea jos ar fi suficient.
50 kg la inaltimea ta te-ar face sa arati precum un "schelet" si asta nu te face frumoasa.
Totusi daca si la 59 ti se
pare ca esti grasa si nu esti multumita cu corpul tau poti sa mai dai jos cateva kg astfel incat sa ajungi la 55-56 kg,dar nu mai putin de-atat.
Apuca-te de inot(este cel mai bun sport daca vrei sa slabesti),renunta la sucuri,fie ele naturale sau nu, la mancarea nesanatoasa, incepe sa consumi fructe si legume, NU sari peste mese, mananca la ore fixe, nu manca dupa 18:00 seara, bea doar apa(de preferat 2 litri, dar fiind vara 3 nu au cu ce sa te afecteze)alearga zilnic vreo 30 min si fa cardio.

| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

"50 kg la inaltimea ta te-ar face sa arati precum un "schelet" si asta nu te face frumoasa."
Sufletul conteaza.