Întrebare recomandată | Tanasiri a întrebat:

Buna happy! Imi puteti recomanda si mie va rog frumos niste exercitii eficiente pentru a slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Sportul e doar undeva la 20% deci poti face zilnic ca tot degeaba, alimentatia e 80%, deci acolo trebuie sa lucrezi.
Legat de sport, cardio elimina grasimea, nu poti scapa de colacei doar cu abdomene din pacate, deci de 3 ori pe sapt. un antrenament cardio (tae bo, aerobic, dansuri, alergat, etc).
Greutatile sunt bune pentru muschi, chiar si dupa terminarea antrenamentului cateva ore bune metabolismul iti va fi mai alert, muschii ard calorii, deci de 2 ori pe sapt. sala sau un sport mai intens.
O zi pe saptamana poti incerca ceva mai relaxant, gen yoga sau pentru flexibilitate si postura pilates, si o zi mai odihneste-te.

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Aproape orice sport ajuta(spun asta pentru ca si sahul e considerat sport laughing) ).
Dar e aproape inutil fara o alimentatie corecta, renunta la zahar(sucuri, ciocolata si mai multe) si la orice altceva ce cosumi in exces.

| Tanasiri explică (pentru Th3AbSinTh3):

Asta era deja clar laughing) Adio bunatati! happy

| MentalDisorder2 a răspuns:

Flotari,alergat,mers cu bicicleta.
Nu e important ce exercitiu faci, doar sa consumi mai multe calorii decat mananci.
Mananca 2000 calorii pe zi si alearga o ora doua pe zi. SI slabesti cu timpul. Intr-o saptamana slabesti 1kg.

| DarkSlime a răspuns:

Pentru a slabi poti alerga, poti face genoflexiuni, poti face yoga...
Depinde...

| Maxgamerul10 a răspuns:

Genuflexiuni(nu genoflexiuni, avem genunchi nu genonchi), flotari, abdomene etc.