| FlorinaRuby a întrebat:

Bunahappy
Am 13 ani si nu prea am cosuri, din cand in cand imi mai apar.
Cu ce crema sa ma dau pe cosuri? Dove sau crema de galbenele?(nu-mi recomandati altele fiinda am incercat si creme de cosuri si astea nu functioneaza pentru toti)
Si e bine la 13 ani sa ma dau cu crema?(repet, doar pe cosuri)
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
E bine sa te demachezi seara si dimineata, si crema de galbenele astupa cicatricele facute de cos. Asa ca in fiecare dimineata intai ma spal pe fata bine si dupa aceea ma demachiez cu lotiune astrigenta pentru indepartarea impuritatilor de la elmiplant (pun cateva picaturi pe o discheta de bumbac) si dupa aceea ma dau cu o crema (eu acum am de la l`oreal pentru ten normal si mixt - dar acum depinde de tenul tau, cam e buna orice crema, dar acum cat e vara trebuie una usoara nu grasa), iar seara ma spal pe fata ma demachiez din nou si in loc de crema, ma dau cu crema de galbenele,e un pic grasa, dar merge. Nu functioneaza in primele zile, trebuie sa astept sa isi faca efectul,dar te asigur ca pe viitor nu o sa mai ai asa multe cosuri, ( unul mic o sa apara mereu, de, suntem adolescenti).Si incerca sa manaci si sanatos (fructe,legume, poti incerca si ceaiul verde, e foarte bun pentru detoxifiere)

5 răspunsuri:
| niky013 a răspuns:

Buna! Sincer nu exista o crema care sa iti usuce cosurile si sa previna altele. Deci daca incerci orice gama de estompare a cosurilor o sa dispara pentru putin timp pana apar altele. Cel mai bine este sa iti hidratezi fata cu o crema si cosurile vor disparea de la site. Ele apar din cauza varstei, devi o adolestenta. happy Sper sa te fii ajutat.

| aura3fan a răspuns:

Iti recomand produsele Lady's. Fac minuni. Vezi aici catalog online http://inscriere-ladys.webgarden.ro/

| virusxxx112 a răspuns:

Cutiuta cu minuni e cea mai buna crema usuca cosurle si doar daca dai cu mana sau dus si eu am 13 ani si sunt baiat si am o multime de cosuri big grin

| hiphoph4ever a răspuns:

Omule da o fuga la un dermatolog si iti zice ce e mai bun pentru tinewinking nu mai da dupa capu tau...

| SweetAngelGirl a răspuns:

Este normal ca la varsta ta sa iti apara cosuri.Nu poti sa faci nimic cu nici o crema doar cu putin fond de ten si pudrawinking