| pactcudiavolita a întrebat:

Bunahappy Am 14 ani 48 de kg 70-60-85 si 1.70 as vrea sa vrea sa fac niste cursuri de modelling dar nu stiu de unde sa incep si daca am inaltimea si masurile corespunzatoare. Cateva sfaturi va rog:*

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cocosnucifera a răspuns:

Cea mai cunoscuta agentie de modelling pentru copii ar fi agentia Everest. Eu personal nu am fost acolo, dar a fost o colega de-a mea. Deci pot sa-ti spun cam cum merge treaba.Cand te duci acolo ei pot sa te aleaga sau nu. Daca te aleg, trebuie sa platesti o suma de bani ( in jur de 1500-2000 lei) ca sa iti faca 100 de poze. Cu acele poze intri intr-o finala in care pozele tale concureaza cu pozele altor fete. Daca esti aleasa, norocul tau, daca nu asta e, ai pierdut banii si gata. (asta se intampla la toate agentiile)
Cam asta e ce stiu. Am auzit ca unele agentii nu te accepta intentionat si apoi folosesc imaginea ta.

Asta e tot ce stiu, sper ca a fost folositor.

| frumusica19 a răspuns:

Ai masurile corespunzatoare dar sa stii ca trebuie sa mai pui 2 kg pentru a fi la greutatea normala.Acum esti slaba dar e bine. Poti sa te duci la Next Top Model