| love0910 a întrebat:

Am 14 ani si am avut o perioada lunga de rimp mults cosuri urate dar acum am cam scapat de ele. Ma gandeam sa folosesc un BB cream in timpul scolii ca sa mai ascund micile defecte pe care le mai am si sa imi hidratez pielea. Ma gandeam sa il incerc pe cel de la Garnier pentru ten mixt spre gras ( aceasta fiind textura tenului meu). Ar trebui sa aplic si pudra peste sau doar BB cream? Cum arata mai bine cu sau fara pudra? Credeti ca e ok daca folosesc BB cream la varsta mea? Multumesc anticipat. Dau Funda!
P.S. imi cer scuze pentru eventualele greseli de scriere dar postez intrebarea de pe telefon.

Răspuns Câştigător
| dianainsta01 a răspuns:

Bine inteles ca poti folosi bb cream, este chiar recomandat, iti protejaza fata de contactul cu praf sau alte chestii de genul. si da, ar fi bine sa folosesti o pudra, este esentiala, se completeaza una pe alta, mai ales acum ca e vara, transpiri... daca nu vrei sa incarci prea mult fata i-ati o pudra translucida, pulbere. daca vrei parerea mea in legatura cu bb-ul, ti-l recomand pe cel de la l'oreal, este minunat. si cel de la garnier e ok, insa cel de la l'oreal iti ofera si putin mai multa acoperire si functioneaza si ca un soi de tratament happy

| dianainsta01 a răspuns (pentru dianainsta01):

Ia-ti* bineinteles*

| love0910 explică (pentru dianainsta01):

Multumesc pentru raspunsuri! Mi-ai fost de mare ajutor

5 răspunsuri:
| CherNadya a răspuns:

Buna! Pentru varsta ta scumpo nu iti recomand fondul de ten ci mai degraba ceva naturist: pentru cosuri foloseste masti naturale ( le poti face acasa). Uite cateva masti pentru cosuri:
1. Din miere si scortisoara( 3 linguri de miere si una de scortisoara)-continutul va arata ca ciocolata.
2.Din miere de albine, ceai de musetel si putina pasta de dinti( un continut omogen din 3 lingurite de miere, putina pasta si 1 lingura de ceai concentrat).

| love0910 explică (pentru CherNadya):

Multumesc! Voi incerca!

| onelove12 a răspuns:

Folosește doar BB cream...și e în regulă se folosește la toate vârstele happy