| MyBrownEyes a întrebat:

Pot sa slabesc 10 kg in 2 luni jumate si vreau sa slabesc in mod sanatos nu fortat, daca da cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AquaBerry a răspuns:

Ar trebui sa renunti la dulciuri, prajeli si paine.Trebuie sa faci si destula miscare.Intr-un caiet noteaza tot ce ai mancat intr-o zi pe tot parcursul.Sa nu depasesti 1100 cal pe zi. Daca mananci ceva interzis redu din portia de mancare.

1 răspuns:
| alexxshadows a răspuns:

Este simplu, nu iti trebuie cine stie ce regim sofisticat. Cel mai usor slabesti prin sport. Scoate painea, dulcurile, pastele, cartofii si prajelile, si fa sport cat de des poti. Asta e cel mai sanatos mod de a slabi.