| popescucarmen43 a întrebat:

am 15 ani si o maree problema! am parul putin dupa umeri si e si despicat,las mai lasa sa creasca ca sa tund ce este degradat,dar problema este ca pana in toamna las dori mult lung, stiu ca nu este un produs ""minune ""pentru asa ceva dar ce as putea face? pastile, ceva

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În niciun caz nu încerca uleiul de ricin, că el nu crește părul.
Singura soluție care sigur merge ar fi vitamine+apă.
Mănâncă cât mai multe proteine și fibre, bea multă apă, lapte, ceai de coada calului, ceai de urzică și ia calciu și/sau b complex, dar să nu faci abuz de ele.
Lasă dulciurile, sucurile acidulate, prăjeli și etc. pentru că și astea contează.
Apoi, săptămânal ai putea să-ți faci câte o mască și o dată pe lună deep condition.
Măsuară-ți părul, încearcă ce ți-am spus eu o lună, apoi măsuară-l iar. Sau fă-ți poze, cum vrei.

| Ella9666 a răspuns:

Incearca metoda inversa de crestere a parului, daca o sa cauti pe Youtube o sa vezi diverse tipe cum procedeaza. Metoda se bazeaza pe stimularea microcirculatiei de la nivelul scalpului, se face un masaj ce este esential pentru cresterea armonioasa a parului.Ca si pastile poti incerca drojdia de bere, care are foarte multe vitamine si nu uita de hidratare si alimentatia corespunzatoare!

| Osd a răspuns:

Îneacă uleiul de ricin. Grăbeşte creșterea. Pentru mine a funcționat, aveam aceiași problema.