| Nuregretnimic16 a întrebat:

Am 16 ani jum, am tenul masliniu, părul șaten inchis si lung. As dori mult sa ii închid culoarea...sa fie aproape brunet. Si cum mama nu ma lasă sa ma vopsesc si nici eu nu vreau sa imi pun chimice la in păr. Mi-a venit o idee: cumpăr o vopsea brunetă și pun puțin si amestec cu balsam de păr sau cu o crema sau o mască de păr și stau putin cu ea în păr. Ce ziceți? Se va închide părul? Sau se va face brunet? Si cât va ține?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să nu te avânți cu vopseaua și să încerci cu nuanțator. Ăla de la loncolor e okay.
De asemenea, tenul măsliniu și părul șaten nu e un contrast prea des întâlnit.

3 răspunsuri:
| Equilla a răspuns:

Eu îți recomand să te faci cu Henna neagră, dar nu adăuga balsam că nu ajută, balsamul îl folosești după. Din câte știu henna e cea mai bună dacă vrei să îți vopsești părul fără să-l distrugi și nu e foarte scumpă, e vreo 30 de lei.

| Sonia822 a răspuns:

Se va inchide, nu va tine mult, poate 2 spalari. Uite alta idee: in balsam de par pui cateva picaturi de violet de gentiana, sau albastru de metilen, stai 30-45 min, si-ti faci o suvita. Astfel, mama se va obisnui cu o schimbare mica. Te tine 4 spalari.

| Nuregretnimic16 explică (pentru Equilla):

Mersi
Dar de unde pot lua henna?