| Piccolina97 a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa fiu reprezentant vanzari la cosmetice sau accesorii.

1. Ce sa aleg dintre Oriflame si Lady`s? As vrea niste avantaje si dezavantaje la fiecare. Stiu doar ca unii zic de Oriflame ca sunt prea scumpe produsele, iar de Ladys ca nu prea sunt cunoscute si lumea nu ar cumpara ceva de la o firma mai putin cunoscuta. Precizez ca nu vreau la AVON pentru ca am deja 1-2 reprezentante la mine in clasa.

2. Daca nu cosmetice, atunci imi puteti spune o firma de accesorii care sa aiba un sistem mai apropiat de cel al Oriflame,Avon, etc( gen sa aiba niste cataloage si sa primesc si discount-uri). De preferat sa fie ceva accesibil pentru adolescente.

3. In caz ca ma razgandesc sa fiu la Oriflame sau Lady`s, imi puteti spune mai multe amanunte despre reprezentanta la Yves Rocher. Am incercat 2 fonduri de ten si sunt foarte multumita de firma aceasta, iar unele produse nu sunt exagerat de scumpe.As vrea sa stiu daca primesc si discount sau doar cadouri, reduceri de la ei?

Ofer funda.

Răspuns Câştigător
| bobo02 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la Oriflame sau la Yves Rocher pentru ca sunt foarte bune si sunt si destul de eficiente(privind banii).Si la Avon este insa bine, dar de Lady' s nu prea stiu ce sa zic...

15 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Pai la Oriflame sunt si produse mai scumpe, ai garantia ca, clientele tale sunt dispuse sa cumpere? Si poate asa iesi tu in minus..La Lady's zic sa incerci, deoarece comanda minima e de 10 lei, si poti renunta oricand.

| LivingLouder a răspuns:

Eu spun ca oriflame pentru ca acolo primesti o multime de cadouri. Mai multe gasesti pe site-urile lor oficiale.

| dodicuta a răspuns:

Oriflame.O sa primesti multe cadouri pentru inceput fata de alte firme.Ai si reducere la produse(verisoara mea este si stiu).E mai avantajos pentru tine pentru tine!
Nu sunt preturi scumpe, sunt accesibile.

| TofanCristi a răspuns:

Avon este cel mai avantajos!

| Avon053 a răspuns:

Avantaje Oriflame:discount bunicel 23 %, produse bune!
Dezavantaje Oriflamebig grinisponibilitatea produselor in stoc foarte proasta, programul de inceput este greu de atins la inceput( pentru o crema care o sa platesti 5 lei trebuie sa dai comanda de 250 lei).

Avantaje Avon: Este o companie de succes si foarte cunoscuta la nivel national, plus ca are parteneriat cu vedete de renume gen:Antonia.
Discount intre 20-40 %
Cadouri gratuite prin programul avon junior la comenzii de 140, 180, 290 lei.
Disponibilitatea in stoc este foarte buna, livrarea in 2 zile(astazi dai comanda, maine vine)

Daca te intereseaza sau vrei sa aflii mai multe poti sa ne suni la 0735856209 sua da-ne un mesaj si te sunam noi.SI pe sfarsit la inscriere in echipa noastra primesti un cadou!

| elyd12 a răspuns:

Eu iti recomand sa alegi Lady's.Aici gasesti produse de buna calitate si la un pret accesibil si bugetului de adolescent.Ai destule avantaje:nu esti obligata sa pui comanda lunar, poti comanda doar un catalog gratuit atunci cand nu ai comanda mare, comanda minima este de 10 lei, livrarea se face in maxim 2 zile de la expediere prin curier (gratuit), primesti discount de pana la 42 la suta, iti poti inscrie prietenele tale si iti incepi propria afacere.Eu sunt reprezentant de aproximativ 2 ani si sunt foarte multumita de ei si de produsele lor. Daca vrei sa te inscri intra pe http://ladys.ro/DRPkEHSx si dai pe Cont nou. La Codul prietenei care mi-a recomandat magazinul (sau ceva de genul) scrii codul DRPkEHSx. Curaj! Nu ai nimic de pierdut, doar de castigat.
Despre Yves-Rocher nu pot spune prea multe. Am pus vreo 3-4 comenzi la ei si m-am lasat. Au produse destul de scumpe si nu chiar asa de naturale cum se zice. Primesti doar cadouri de la ei daca atingi pragul de 29, 39, 49, 59... lei(depinde de oferta) in afara de taxa de transport (12 lei). Primesti si oferte personalizate de la ei o data la cine stie cat timp si nu foarte incantatoare. E alegerea ta. Sper ca te-am ajutat :)
Vei gasi la mine pe blog in cel mai scurt timp una dintre comenzile de la Yves-Rocher si vei vedea cam ce cadouri primesti si ce oferte.
http://blogul-pentru-tine.blogspot.ro/

| Avon053 a răspuns (pentru elyd12):

Dar de ce nu ii spui ca plata trebuie la livrare!

| elyd12 a răspuns (pentru Avon053):

Nu mi se pare un dezavantaj faptul ca plata trebuie facuta la livrare, mai ales daca nu ai destula incredere in persoanele care ti-au pus comanda. La Avone dai produsele clientelor si poate nici nu iti mai vezi baniiwinking

| elyd12 a răspuns:

Am auzit si despre un alt catalog. Se numeste Margo, dar nu stiu ce sa spun despre produse, nu am folosit. (http://www.margocosmetics.ro)

| jolycris a răspuns:

Buna, poti allege Giada Rome - www.giada-rome.com. Nu ai nicio obligatie, ai reduceri intre 20 si 45 % si la fiecare comanda primesti o bijuterie cadou.

| IONELLA100 a răspuns:

Buna mai vrei sa devii reprezentanta. EU iti recomand Lady`s pentru ca este avantajos. Ai discount pana la 42 % daca vrei sa te faci intra pe acest link si inscriete http://ladys.ro/? affId=FN4rIeEt pentru mai multe informatii poti sa imi lasi un mesaj aici pe TPU

| Bertha1234 a răspuns:

Uite parerea mea:
1De la Oriflame sunt bune produsele, chiar daca sunt putin cam scumpe, dar isi merita banii.
2Incearca la Life Care sunt produse bune, naturiste.

| bobo02 a răspuns:

Si la Infinity e bine, avand in vedere ca nu sunt foarte scumpe produsele de la ei. Sunt foarte mari cataloagele insa(ca 400 de pagini) Nu este cunoscuta, dar stiu ca ofera discounturi mari. FUNDA?

| bobo02 a răspuns:

Am un numar de telefon daca vrei sa mergi la oriflame:0768156362. Sper sa ti fie de ajutor!

| adlen a răspuns:

Iti recomand oriflame... daca nu ai intrat deja intr-o echipa oriflame iti ofer un loc in echipa mea si multe alte detalii