| There a întrebat:

Am auzit un lucru tare ciudat.Cica maioneza este buna pentru par.Prima oara nu am crezut, dar dupa aia am citit intr'o revista si aceeiasi afirmatie.Chiar este buna?
Dar maioneza din comert este buna? Daca nu, cum se prepara cea naturala? [scuze ca intreb aici(( categoria nepotrivita)) dar chiar sunt curioasa]
Multumesc happy

3 răspunsuri:
| emi_8585 a răspuns:

Luna asta mi-am cumparat revista unica si la ea am primit o carte Frumusete la minut.si in ea scria ca maioneza este buna atunci cand ai paduchilaughingprobabil o fi buna si pentru altceva, insa in cartea aia asa scria.

| NevastuicAaA a răspuns:

Probabil ca este buna, dar nu cea din comert.Probabil ca hraneste parul. Se prepara asa : Pui intr-un bol un galbenus crud sau fiert (daca pui fiert scapi de riscul de a se taia maioneza) si amesteci cu mixerul sau cu lingura, incet incet pui ulei (pui cate putin, amesteci, dupa aia mai pui) si mai poti pune si mustar laughing si pentru culoare si pentru ca este hranitor si mustarul. Succes big grin

| DianaTia a răspuns:

Maioneza se aplica pe parul uscat, fara a o mai amesteca cu altceva. Se incepe cu radacinile si se merge pana la varfuri unde se insista mai ales daca aveti problema varfurilor despicate. Apoi va infasurati capul cu o folie de plastic pentru a nu murdari cu maioneza tot ce este in jurul dumneavostra si, deasupra foliei, puneti in prosop incalzit.

Lasati sa actioneze timp de 20 minute, timp in care puteti sa mai incalziti prosopul folosit cu foehn-ul. Dupa aceea va spalati pe cap ca de obicei si mai samponati o data daca aveti impresia ca parul a ramas gras.
Masca este ideala pentru parul degradat!