| anonim_4396 a întrebat:

am cateva cosuri pe frunte insa am ff multe semne. cred ca de la cosuri sunt.nu? .mai pot disparea oare?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, un remediu natural pentru ca semnele sa dispara ar fi galbenus de ou, lamaie, apoi putin ceai de musetel, faci o pasta din ele si aplica-le pe piele, apoi clateste, a folosit o prietena si a functionat.

| marsy a răspuns:

Da... de la cosuri. pot disparea dar nu difinitiv. sh peste ceva vreme. Nu trebuie sa le storci. pentru a avita semnele care apar. Foloseste solutie de galbenele... sau ceva pn cosuri. inainte de culcare spala-te-te bine pe fata. pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de la cosuri, or sa dispara, spala-te cu apa si sapun dove in fiecare dimineata, se vor usca si vor disparea, sa nu dai cu creme de nici un fel pe ele, din cele folosite de femei, cu galbenele sau cu lanolina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Un tonic antiseptic, o cremă de gălbenele.
Nu pune mâna murdară pe față.
Consultă și un medic dermatolog pentru un diagnostic diferențial și instituirea unui tratament corespunzător.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sati stimez totalitatea

| squib a răspuns:

Semnele de la cosuri nu dispar cu una cu doua, ele dispar doar cand faci peeling(il poti face cu malai, zat de cafea) sau cand te bronzezihappyIncearca pe viitor sa nu te mai ranesti atunci cand vrei sa le storci, asta o poti face dupa baie cand porii sunt deschisi, insa cu mare grija ca atunci pielea este si mai sensibilahappy