| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat ceara la tub si am incalzit-o la microunde, dar nu am fost atenta si era foaarte fierbinte si m-am ars. Mi-a curs un pic, cam o dara de ceara lichida de la jumatatea gambei in jos, dar nu imi dau seama cum as putea sa o indepartez? Adică mi se pare că a format un strat peste pielea arsă care s-a umflat si ca daca trag o sa rup pielea. Ma puteti ajuta cu un sfat?

Răspuns Apreciat de Editori
| Miruna1239 a răspuns:

Incearca cu mare grija cu un ulei. Orice fel de ulei, doar sa aiba o densitate cat mai mare apoi un unguent sau spray cicatrizant de la farmacie.

1 răspuns:
| IrinaMihaela15 a răspuns:

1. Ceara nu se încălzește la microunde, după n o sa mai fie asa de eficienta.
2. Ceara se îndepărtează cu ulei, sub absolut niciodată forma cu săpun sau spirt.