| larisaingeras a întrebat:

am doua dileme, nu stiu cu ce sa ma imbrac la un majorat si nici nu stiu ce sa ii cumpar, e colega mea de camera, mentionez ca majoratul e pe 25 ianuarie, deci e iarna, daca era vara era altceva, dar asa? Va rog ajutati-ma :*:*:*

3 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Incearca o rochie fara bretele potrivit de lunga, pantofi cu toc, un colier, un inel, o poseta sau aceeasi rochie cu o jacheta neagra, un plic, bratari, balerini sau tot aceeasi rochie cu o esarfa eleganta, un plic, pantofi cu toc negri si o bratara finuta.
Colegei tale ii poti cumpara un parfum cu deodorant sau o esarfa/bratara/inel/colier elegant/a, o felicitare.

| adee25 a răspuns:

1)Alege o rochie usor bufanta,mov,cu strampi negrii,pantofi negrii,cercei lungi,colier simplu, poseta argintie sau mova deschisa, iar la par iti recomand bucle.
2)Cadoul...am 2 variante:a)Parfum
b)Trusa de machiaj
Sfat:orice ai alege de mai sus, poti sa-i mai cumperi o esarfa(pentru parfum)sau o geanta(pentru trusa de machiaj).
Have fun at the party!

| Bridgitte a răspuns:

Buna! Sper sa te pot ajuta...acum,nu stiu ce stil ai, dar iti spun ce as purta eu.Pentru ca e iarna,nu poti sa mergi in dresuri subtiri. Poti cauta dresuri mai groase,de preferat colorate, dar merg si cele de culoarea pielii, sau negrii.Ai putea sa iei o rochita nu foarte lunga,dar nici scurta,in niciun caz mulata,oricum altfel, si sa o combini cu un sacou simplu, cu o culoare care sa se potriveasca cu rochia.In picioare, eu mi-as lua bocancii, dar nu cred ca sunt potriviti pentru un majorat.Cred ca ar fi potrivite niste botine sau niste cizme, nu neaparat aceeasi culoare si restul outfit-ului.Cat despre cadou, nu stiu.Eu zic ca ar fi bine sa vezi cam ce ii place si ce ii lipseste.Mai adu apropouri gen:"Daca ar fi sa imi iau ceva de aici ar fi...dar tu?"Succes cu cumparaturile!