| Carmenssyta a întrebat:

Am fost vopsita in multe culori, momentan sunt bruneta, acum vreau par blond.Stiu ca trebuie sa ma decolorez, ceea ce cred ca o sa fac la coafor.
1.Este adevarat ca dupa decolorare o sa ai la par o nuanta galben-portocaliu?
2. Dupa ce decolorezi ce se intampla? Am auzit ca devine aspru, se face ca lana, se rupe...
3. Dupa decolorare trebuie neaparat aplicata vopsea? Eu vreau sa imi las blondul acela deschis din urma decolorarii.
Orice raspuns este bine venit, dar va rog, fara "lasa parul tau asa cum e". Multuuumesc!

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, initial nuanta va fi cam uratica, galben de pui si o sa trebuiasca sa folosesti o vopsea ca sa il mai deschizi daca nu iti place dar ca sa scoti nuanta galbuie din par poti folosi samponul nuantator de la Kallos ( 10 lei ) http://www.andazelenca.com/......ilver.html next.
Dupa orice interventie chimica dura parul devine aspru si vor mai cadea ceva fire dar poti folosi keratina lichida ca sa rezolvi aceste probleme http://charmy-bunny.blogspot.ro/2012/01/review-keratina-lichida-anian.html next.
Daca tu te referi la un blond platinat sau glaciar cum vrei sa ii spui trebuie sa folosesti samponul de mai sus sau o vopsea de preferat samponul.
Ar fi indicat daca nu aplici acea keratina pe par sa-ti tunzi varfurile, macar 3 cm.

| PataCosmina a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede ca stii! Dar ma poti ajuta si pe mine? Stii maine am banchetul si... vreau o coafura! Ma poti ajuta? Te rog!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PataCosmina):

Ai poze cu rochia si restul accesorilor?

| PataCosmina a răspuns (pentru anonim_4396):

Da am dar aceesori nu am ales inca! Cum sa ti le dau? Le pun poza de profil

| anonim_4396 a răspuns (pentru PataCosmina):

Ti-am trimis mesaj cu id meu, da-mi add.

| Ađřıαηηα a răspuns:

Heii.
Eu ma simt in masura sa-ti raspund la intrebare.
Eu am avut suvite decolorate si le-am lasat asa.
Nu am patit nimic, iar parul meu este absolut sanatos si are un aspect ingrijit happy
1. Nu este adevarat happy
2. ti-am raspuns mai sus si o sa-ti spun si acum. NU!
3. Nnu trebuie neaparat aplicata pentru ca si eu tot blondul l`am lasat.
Sper ca te-am ajutat.
Pa-pa happy :*

| HeartOfLilith a răspuns:

Daca esti bruneta, sa ajungi la un blond frumos..trebuie sa te decolorezi de cel putin 2-3 poate chiar 4 ori asta ca sa nu mai aplici vopsea. In schimb dupa ce te decolorezi o data..va fi un portocaliu..ca sa iti iasa un blond mai frumos poti sa te vopsesti cu blond argintiu... spre alb chiar..ca va iesi blond..galben. Dupa decolorare depinde de rezistenta parului.e foarte posibil sa ai parul foarte ars..doarte aspru.dar cu un balsam bun si o masca protectoare parul va supravietui. Succes!

| PataCosmina a răspuns:

1.Nu
2.Nu
3.Nu neaparat dar daca tu vrei happy...
Fa ce vrei cu parul tau nu conteaza parerea altor persoane fa-ti parul cum vrei tu, bafta! Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PataCosmina):

Dar de unde stii tu ca nu e asa? Te-ai vopsit macar o data?

| PataCosmina a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu dar a avut o verisoara de-a mea si are parul perfect normal! Si la vopsit de multe ori la avut roscat, brunet iar parul ei normal e saten!

| PapusikaluiDanutz19 a răspuns:

Este adevarat k se face aspru dupa, si se rupe foarte usor.Ti-o spun din proprie experienta, pentru ca si eu am fost bruneta si m-am vopsit blonda dintr-o data.Si normal trebuie decolorare la parul inchis la culoare, daca vrei sa iti iasa un blond frumos. Apoi se aplica vopsea dupa decolorare pentru ca altfel nu prea sunt rezultate reusite doar dupa decolorare. Faci cum crezi tu k e mai bine, dar din propria experienta nu ti-as indica, pentru ca iti distrugi parul la fel cum am facut eu.Acuma am revenit la brunet pentru ca nu am avut alta solutie, si am folosit tot felul de tratamente sa nu imi mai cada parul, si acum slava domnului k mi-a revenit la normal pentru ca doar asa am putut sa-mi invat lectia cu parul blond.Acuma chiar daca imi place blondul nu m-as mai face niciodata sincer.Prefer sa raman la brunet, roscat, culori mai inchise, indeajuns sa nu imi arda parul.

| ilymydear a răspuns:

1. da o sa ai o culoare galben- mai mult portocaliu big grin
2.da parul devine aspru da nu se face ca lana laughing
3. nu trebuie neaparat sa te vopsesti imediat. daca iti place cum iti sta culoarea o poti lasa asa:* pupiii :* funda? puppy dog eyes

| amy98 a răspuns:

1.Nu
2.Nu
3.Nu neaparat dar daca tu vrei...
Funda?