| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa imi iau asa-zisa mustata cu benzi de ceara speciale pentru asta, de la farmacie. Doar ca dupa fiecare aplicare, dureaza vreo 4-5 zile si imi ies niste bubite mici, asemanatoare cu niste cosuri. chiar nu stiu ce sunt. Probabil pielea mea este foarte sensibila, dar as vrea un produs pe CARE L-ATI TESTAT [ sau pe care vi l-a laudat sau recomandat cineva] care ar putea face sa imi dispara. Si as fi recunoscatoare daca mi-ati spune cum se numesc aceste bubite. Funda!;*

Răspuns Câştigător
| Andutza2000 a răspuns:

Si mie imi apar dar dupa o saptamana imi dispar.asa ca nu te mai ingrijora

| BeetweenUs a răspuns (pentru Andutza2000):

Stiu, dar in acea o saptamana arata groaznic...as vrea ceva care sa le faca sa dispara mai rapid...sau ceva prevenire

| Andutza2000 a răspuns (pentru BeetweenUs):

Date cu miere.Mereu cand imi apare cv pe corp imi dau cu miere IN FIECARE SEARA TIMP DE O SAPTAMANA

| BeetweenUs a răspuns (pentru Andutza2000):

Multumesc de sfat

5 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

Fiecare persoana reactioneaza diferit la stimuli externi. Din ce ne spui, tenul tau este sensibil si trebuie tratat ca atare.Iti recomandam sa folosesti balsamul dupa epilare din gama Farmec: http://farmec.ro/produse/corp/balsam-dupa-depilare-106.html
Vitamina A combate procesele oxidative, regenerează şi menţine capacitatea de apărare a pielii. Uleiul din flori de Sunătoare calmează iritaţiile având acţiune antibacteriană, antiinflamatoare, epitelizantă, iar Extractul de Boswellia Serrata este un remarcabil antiiritant, care reduce în totalitate roşeaţa pielii.Se aplică după îndepărtarea părului nedorit, pe pielea curată, prin masaj uşor.Are o acţiune ultra calmantă, emolientă, hidratantă şi conferă pielii catifelare şi prospeţime după depilarea prin orice metodă.

| BeetweenUs a răspuns (pentru Farmec):

Multumesc, il voi incerca.