| Dobre_Maria_2000 a întrebat:

De fiecare data cand imi iau mustata cu ceara imi ies si cosuri dupa aplicare, cum fac sa nu se mai intample asta?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu cat le indepartezi mai mult, cu atat se intaresc mai tare. Cosurile apar la radacinile active deranjate si usor infectate.

Daca tot timpul te barbieresti, te depilezi, peste 10-20 ani vei avea barba si mustata veritabila, nu numai cosuri...

| Fechetee a răspuns:

Dupa ce ai smuls ceara cel ami bine este sa stergi zona cu o discheta demachianta cu ulei de masline. dupa 10, 15 minute ori pui crema de galbenele ori te dai cu batonul verde PURE NATURE, este de la Oriflame la 10 lei. e foarte bun. asa nu o sa iti apara nici cosuri si nu o sa ramai nici cu iritatii sau piele rosie. happy