| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de o parere de la cunoscatori : de 1 luna alerg cam de 3-4 ori pe saptamana pe banda la sala si observ ca am aproximativ aceiasi Greutate ca inainte sa ma apuc de alergat, desi am dat din burta vizibil jos! Care poate fi motivul? mersi

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Ai luat in masa musculara si din cauza asta la kg nu sunt diferente dar la aspect da.

| RazerAbyssus a răspuns (pentru KellyGreen):

La asta m-am gandit si eu, din ce am citit pe forumuri.

7 răspunsuri:
| mihnea123abc a răspuns:

Trebuie sa ai grija si de dieta de exemplu varza e buna pentru slabit.incearca sa faci supa de varza si daca tot nu merge gasesti la farmacie pastile pentru problema pe care o ai tu.sau poti sa te duci la nutritionist el stie cel mai bine sa faca.

| Kosminutza12 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, ai grija si la ce mananci! Degeaba alergi atata daca dupa ce ai terminat mananci friptura si ciocolata!

| RazerAbyssus a răspuns (pentru Kosminutza12):

Sunt destul de informat, nu am mancat prajeli deloc in ultima luna, nici dulciuri si am renuntat si la suc.

| Claudiu120719 a răspuns:

Tinete de sala in continuare si nu uita sa te imbraci gros ca sa transpiri mult mult mult si ai grija ca inainte si dupa ce te duci la banda aia de la sala sa nu mananci ca altfel este egal cu 0...
Incearca sa eviti mancarurile nesanatoase gen: dulciurile, cipsurile, sucurile Si sa eviti sa mananci mult adica la pranz 1fel dimneata si apoi gta fructe si legum sa mananci si zic eu ca intr-o luna se va vedea rezultatul
Funda plizz?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Claudiu120719):

Ai baut gaz? Daca te imbraci gros si transpiri mult elimini apa, NU arzi mai multe calorii, din contra, o sa arzi chiar mai putine din cauza deshidratarii + ca iti mareste tensiunea. Cine te-a invatat o asemenea aberatie?

Si alimentatia pe care ai propus-o tu e de 2 bani, mai documenteaza-te.

| RazerAbyssus a răspuns (pentru Cosmin86):

Corect, nu sunt chiar paralel big grin, mersi!