| Dumbi a întrebat:

M-am ingrasat brusc, de la 53 de kg am ajuns la 58… Intr-o luna s-a intamplat aceasta schimbare, am 1.77, si cel putin observ acea umflatura de pe abdomen. As vrea sa ajung pana la sfarsitul verii undeva la 65, apoi sa ma apuc de sala, dar nu stiu daca o sa ajung…
Eu nu prea mananc mancare gatita, numai sandvisuri, si nu contin cine stie ce calorii, nu vad de ce m-am ingrasat si plus a revenit caldura si m-am apucat si eu sa mai alerg… In ultima vreme mama a facut multe mancaruri cu orez, special pentru mine ca nu prea mananc ce mananca si ei.laughing Si o data pe saptamana, mananc… Poate sa fie din cauza orezului? La scoala imi iau chips-uri, si am inceput sa mananc mai mult din punga… Am ajuns sa mananc mult mai des, mananc des si putin…
Cum as putea sa scap de "burta" aia, nu vreau sa ajung gras…laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

E de la painea din sandvisuriwinking

| Adyy5 a răspuns (pentru peperonies):

Painea din sandvisuri? laughing

| DovleacTurbat a răspuns:

Orez=carbohidrati, carbohidratii ajuta la cresterea in greutate. Nu faci nicio activitate, poa' sa fie vorba si de o mica retentie de apa. Cauze sunt multe.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Sandvisuri, orez, chips-uri...adica carbohidrati. Deasta te-ai ingrasat. incearca totusi mancarea gatita de mama ta, redu-ti putin carbohidratii sa dai burta jos, mai ales chipsurile.

| XD_Nicu_1992 a răspuns:

Sa nu mai mananci chipsuri, sa mamanci mancare gatita si sa faci mult sport in special pentru burta fa abdomene