| Georgy_2066 a întrebat:

Buna:*Am nevoie de un raspuns RAPID. Dau fundita + vot. Vreau sa ma trasfer la alt liceu dar directorul de acolo a spus ca nu mai sunt locuri si ca din semestrul 2 pot sa ma trasfer sigur.ca cica ii la limita. si mai poate baga in nici-o clasa. dar eu nu mai pot sa astept pana in semestrul 2cryingnu ma pot acomoda la liceul la care sunt acum si vreau neaparat sa ma transfer in astea 2 saptamani de scoalacrying.intrebarea mea este ca daca ii dau bani la director sau cadouri ma primeste? sau ma v-a luat in ochi rai ca am incercat sa-i dau mita? daca pot sa-i dau cadouri ce ziceti ca ar trebuie sa-i cumpar? si daca bani cati bani?:-s.

P. s. Scuzati categoria:-s.

Va rog frumos raspunde-ti cat mai repede.

Dau >Fundita:d

9 răspunsuri:
| thegirl1 a răspuns:

Din cate stiu eu minim 200 euro. si mita poate ajunge pana la 4-5 mii de euro happy depinde ce diferenta de medie ai, cate locuri mai sunt la profilul la care vrei sa te muti, ultima medie din liceu. si mai ales trebuie sa vezi daca ai cui sa dai spaga, adica dk este cineva dispus sa te ajute

| Anda_1844 a răspuns:

Din cate stiu eu exista o limita max 32 dar de ex. si la mine s-a depasit am fost 33 in clasa asa ca ai sanse.trebuie doar sa vrea sa te primeasca si sa ai media necesara. daca nu ai totul ramane la mana directorului...sad

| Georgy_2066 explică (pentru Anda_1844):

Si daca am media mai mica cu cateva sutimi are ceva? daca ii dau cadouri ma primeste, nu? ce cadou sa-i cumpar?straight face o sticla de whisky, ceva?

| Ionut01 a răspuns:

Se poate sa te transferi imedat daca vrei, dar trebuie sa te duci la inspectorat si se cere o suma de bani pentu asta

| Stefanistaaa a răspuns:

La mine in clasa trebuia sa fim 30 si am ajuns 37. Deci se poate.

| Stefanistaaa a răspuns:

Vorbesc foarte serios. La inceput trebuia sa fim 39, dar s-au transferat doua fete si am ramas 37 laughing)

| Georgy_2066 explică (pentru Stefanistaaa):

Da` din ce oras esti?:d

| Stefanistaaa a răspuns:

Cand te transferi nu conteaza daca ai media cu cateva sutimi mai mica.
Si eu m-am transferat si a trebuit sa merg pe la inspectorat( cu bani) :d