| diankutza a întrebat:

Am nevoie si eu de un sfat: Cum sa-mi vopsesc parul daca sunt satena de natura, am ochi caprui si tenul deschis? DA! si mai am si parul ondulat pe care-l indrept cu placa dupa fiecare spalare. Ma gindeam la un blond insa o sa-l ditrug complet. Dar un roscat? Cine stie si ma poate ajuta?!

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un salon iar placa folosește cât mai rar.
Pa, pa.

| diankutza explică (pentru Legiuitoarea):

M-am dezvatat sa ma vad in oglinda cu parul ondulat, cam greu de renuntat la placa. Si la un salon cind merg vreau a sa stiu +- ce vreau...

| mona a răspuns:

Un ciocolatiu sau un rosu violet

| diankutza explică (pentru mona):

Un rosu violent - tentant. Ms frumos pentru idee

| OnuOnulică a răspuns:

Rosu violet.

| Barbiiiedoll a răspuns:

Păi normal pentru fetele cu tenul deschis le sta bine cu blond sau saten happy
Dar anul acesta se poarta blond. Părerea mea e sa te vopsesti cu un blond platinat :*
Bafta

| diankutza explică (pentru Barbiiiedoll):

Imi place mult blondul indiferent de nuantele care mai fac parte din gama sa, insa si asa il deteriorez cu placa, indreptindu-l daca il mai fac si blond o sa spuna capul meu c-am innebunit!
P.S. oricum mersi pentru idee

| Barbiiiedoll a răspuns (pentru diankutza):

Hm. nu prea cred
Adica si eu am fost inainte satena. dupa m-am facut blondă si aveam parul ars rau ( l.am intins in fiecare zi cu placa timp de 2 ani straight face ) si nu se cunostea ca era ars cu blond. am stat aproape toata vara blonda
dar acum m-am vopsit bruneta happy
Concluzia : Daca iti place blondul. fate blonda ca nu se cunoaste parul ars cu placa
happy

| Byanka12 a răspuns:

Dacă vrei o schimbare şi te-ai gândit să-ţi vopseşti părul într-o altă culoare este bine să ai mare grijă atunci când alegi noua nuanţă.
Culoarea ochilor, dar şi tonul pielii tale joacă un rol foarte important. Toate trebuie să fie într-o armonie, dacă nu vrei ca rezultatul să fie unul dezastruosDacă ai un ten cu pistrui ţi se potrivesc culorile arămii, blond auriu şi roşcat. Tu trebuie să eviţi culorile mai închise dacă nu vrei să-ţi accentuezi pistruii. Dacă te-ai născut cu un ten măsliniu şi ochii căprui sau negri alege pentru părul tău nuanţele de mahon, ciocolatiu, blond închis, negru, negru-măsliniu. Sunt perfecte pentru tine. Evită nuanţele de roşcat deschis sau blond roşcat pentru că nu se potrivesc nuanţei tenului tău.

| diankutza explică (pentru Byanka12):

Dar nu am pistru. si ce fel de nuanta este mahon?

| dianamada1 a răspuns:

Buna happy pai roscat cred ca ar merge, dar nu unul foarte strident, sau brunet :d. Sper ca te-am ajutat cat de cat puppy dog eyes :*.

| diankutza explică (pentru dianamada1):

Sigur m-ai ajutat. Este inca o idee. Roscat!
Bruneta nu prea imi merge din cite mi se pare, am fost deja.

| dianamada1 a răspuns (pentru diankutza):

Okey happy ma bucur ca ti-am fost de ajutor :3 te pup :*