| pirla a întrebat:

Am nevoie urgenta sa slabesc cam 3-4 kg. Stiti niste metode rapide? Stiu ca nu e bine sa slabesti rapid, dar eu decid ca vreau.Multumesc! Dau funda :*

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu e niciun secret ca pentru a slabi, functioneaza urmatoarea metoda : dieta + sport!
Fara patiserie, prajeli, fast food, dulciuri, sucuri, alcool. Mananci carne de pui, peste, curcan fiarta sau la gratar, legume, oua fierte, lactate slabe, fructe, din cand in cand paste sau paine doar din faina integrala, bei 2 litri de apa pe zi, eventual ceai verde sau de papadie neindulcite.
Sport faci ce iti place : sala, inot, fotbal, jogging, in cel mai rau caz te duci si te plimbi in ritm alert minim jumatate de ora pe zi sau urci/cobori scarile.

| lpavel a răspuns:

Simplu : nu mananci decat fructe si legume dar legumele sa fie fierte numai in apa fara sa mai adaugi nici un fel de grasimi, apoi sa nu incluzi in dieta zilei mai mult de 3 mese pe zi si chiar si asa sa nu mananci mult!
Daca dupa vreo 2 zile vei avea ameteli uita de dieta asta si apuca-te de mancat... happy

| BiuL a răspuns (pentru lpavel):

Daca mananci multe fructe te ingrasi caci au mult zahar happy

| lpavel a răspuns (pentru BiuL):

De la fructe ingrasi dar de la carne nu? buna teorie... laughing))

| IuseinLavinia a răspuns:

Reteta de 3 zile numai cu mere.
5 kg. Dar sa nu faci abuz.