| AnnaAstery a întrebat:

FUNDA! Vreau sa slabesc mult in zona abdomenului si a spatelui. ce pot face ca sa am rezultate rapide? (chiar daca stiu ca nu e bine sa slabesti foarte brunc.dar chiar trebuie sa slabesc in aceste zone repede) Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| xXImAliveXx a răspuns:

1.mananca fructe si legume, cate vrei, pentru ca sunt sanatoase si contim vitamine, 2.nu mai consuma sucuri precum:cola, sprite, etc, deoarece sunt carbogazoase si acestea ingrasa si este rau pentru sanatatea ta(COLA poate duce la diabet, afecteaza rinichii, acidul poate dizolva smaltul dintilor si duce mai usor la carii)3. miscarea(plimbate, alearga, date cu rolele, cu bicicleta)orice tip de miscare sau sport e buna pentru tine dar zilnic cat poti tu, nu trebuie sa te obosesti.Sa ai gustari intre mese(fructe, smochine, alune, ceva sanatos)ca sa nu ti se faca foame, si incearca sa nu mai mananci nimic dupa cina.Consuma carne slaba(de pui cum ai zis tu)supe, salate. Sper ca ti-am fost de ajutor!
Si sa nu mai manacii de la ora 19:00!
Cateva exercitii pe care le poti face :D
http://www.eva.ro/......39101.html

| Cosmin86 a răspuns (pentru xXImAliveXx):

"Si sa nu mai manacii de la ora 19:00", cine ti-a recomandat o asemenea aberatie? Si mai usor cu fructele, ca au zahar si mai si fermenteaza.

| xXImAliveXx a răspuns (pentru Cosmin86):

Un nutritionist. Mie mi-a spus ca pot manca cat vreau dar sa nu mananc de la ora 19:00winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru xXImAliveXx):

Vezi si parerea nutritionistilor de top. Din Romania si din afara. Eu dau exemplu pe Cristian Margarit din Romania, cu peste 20 de ani experienta, apare si la TV, etc.

http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-seara

citez : " Cea mai simpla si stupida metoda de slabire spune sa "nu mai mananci dupa ora X""

Din pacate multi nutritionisti adopta metode drastice pentru a-si mari clientela si a face bani. Metode drastice => rezultate rapide => mai multi clienti, dar sanatatea lor nu prea conteaza. E important sa nu-ti fortezi stomacul.

Ultima masa este cu 2-3 ore inainte de culcare, indiferent de ora, altfel iti fortezi stomacul, e demonstrat medical.

P.S. : "pot manca cat vreau", da, un nutritionist de top probabil :))

4 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Pai este o reclama la televizor cu o centura care iti contracta muschii si slabesti unde vrei tu.Repede,repede nu poti, asa dintr-o data.Trebuie o alimentatie adecvata si sport, mult sport.Sau tine post negrulaughing)