| vanessa001 a întrebat:

am o intrebare, cum pot face ca parfumul sa reziste mai mult timp? Ajutor! Funda + Vot!

Răspuns Câştigător
| Uza a răspuns:

In principiu ca cumperi un parfum bun, adica ma refer sa fie apa de parfum, nu apa de toaleta si colonie pentru ca astea rezista mai putinhappy si o sa reziste pe haine iar pe pielea ar fi indicat sa iti cumperi spray-urile speciale pentru corp si totodata creme dar au un miros frumoshappy si sigur o sa reziste mai mult.

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
In primul rand iti trebuie un parfum bun. Nu te poti astepta ca un parfum de 20 lei sa reziste prea mult. Alt lucru pe care il poti face este sa il aplici pe incheietura mainii si pe gat. Si nu iti da pe haine, este cea mai mare prostie deoarece risti sa iti patezi hainele.

| Uza a răspuns (pentru KellyGreen):

Nu pateaza deloc.

| KellyGreen a răspuns (pentru Uza):

Multe parfumuri au uleiuri esentiale care pateaza hainele si sa stii ca in multe documentare despre parfumuri se specifica ca ele nu se dau pe haine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici ceva folositor cât de cât
http://www.andreearaicu.ro/......-mult-timp
http://totuldespremame.ro/......zista-mult
Te pup!

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Păi nu ştiu dacă se poate să faci asta, dar sunt parfumuri de proastă calitate care se duc repede jos. Trebuie să cumperi un parfum de calitate de la Avon sau Oriflame sau cele din anumite magazine chiar dacă costă mai mult sunt de calitate.
Iar poţi să eviţi piţin ca parfuml să nu se ducă jos repede aşa: pui parfum puţin sub haina şi pe gât, dacă se duce cel de pe gât atunci rămâne cel de pe haină. dar de obicei parfumul se evaporă la vânt.

Fundă?

| WhatDăFack a răspuns:

I-aţi un parfum de calitate, în jur e 200 de lei. şi să îţi dai pe gât, şi puţin pe bluza/tricou. Găseşti la Douglas happy

| vanessa001 explică:

Parfumul de corp*