| Lauraaai a întrebat:

Am o intrebare legata de pisici. Acuma aproape un an mi-am luat un pisic si lasa foarte mult par si as vrea sa va intreb daca ii fac baie o data pe luna lasa par mai mult sau din contra nu mai lasa atat de mult?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

E norma sa naparleasca. Citeste aici:
http://www.animalutul.ro/......e-an/1962/
- imbaiaza-o odata la 2-3 luni
- hrana echilibrata
- periaz-o regulat cu perie speciala de indeparta firele moarte de par.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine il periezi zilnic si ai grija la ce mananca decat sa il imbaiezi inutil si sa raceasca. O data la 3 luni e mai mult decat suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si al meu era in aceeasi situatie, si i am facut o baie, i am pus o zgarda antipurici si i am cumparat niste mancare varsata de pisici, ma rog, nu eu personal

| johnyxus a răspuns:

Sincer,daca ii dai hrana potrivita si ii faci baie odata pe luna e perfect, plus periat.

| mihamika99 a răspuns:

Baia trebuie sa eu faci o data la 3 luni
si ca sa nu mai lase par prin casa trebuie sai cumperi o perie de aia pentru parul de pisica
Cam asa trebuie sa arate

http://t1.gstatic.com/......tp?/images
sper sa te ajute:*

| GABI1997manea a răspuns:

Cum fac sa se posteze automat in grupuri de facebook
Am auzit ca aplicatie care cu un singur click posteaza automat linkul sau postare pe toate grupurile pe care le selectezi.
Dau funda!