| Nevermind17 a întrebat:

Am o intrebare. Mi-am intins o data parul cu placa si am folosit spray pentru protectie. Din cauza asta s-a murdarit putin, am incercat azi sa o sterg cu servetele pentru ochelari. E vreo problema, se poate strica?

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Atat timp cat nu ajunge lichid la partea de ciurcuite a placii, n-ar trebui sa fie nicio problema!

| Nevermind17 explică (pentru StefanChriss):

Nu ajunge pentru ca nu sunt atat de umede. De usca foarte repede. Dar ma gandeam ca solutia pe care o contin poate afecta placa.

| StefanChriss a răspuns (pentru Nevermind17):

Atat timp cat nu exagerezi cu stersul si nu o zgarii sau distrugi integritatea aliajului in vreun fel, e in regula.

| Nevermind17 explică (pentru StefanChriss):

Multumesc pentru raspuns!