| Deea4Deeutza a întrebat:

Am o intrebare normala! Am 13 ani, si 49 kg? Credeta ca e normal? Cum as putea sa slabesc mai repede si in cel mai simplu mod? Mentionez ca nu mananc fast-food si nici dulciuri prea multe! Oare asa e orgamismul meu? Apropo in fiecare seara si dimineata fac sport...dar nu reusesc a slabesc? De ce? Care este parerea voastra?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Normal dacă spui și înălțimea, nu crezi?
L a13 ani nu trebuie să suprimi alimentele, ci să reduci semnificativ pe cele cu ridicat mare caloric (carne grasă, pâine albă și făinoase, mezeleri, conserve, dulciuri, băuturi acidulate, etc.) și practicarea unui sport de masă.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| Pufi1999 a răspuns:

Fa multe exercitii de cardio, mananca moderat (dar nu te infometa). Cele mai bune exercitii le gasesti pe blogilates (pe youtube, o antrenoare numita Cassey)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai cam atat aveam si eu la 13 ani cam 46 de kilograme, eram numai bine.
Acum depinde si ce inaltime ai.
Discuta cu un nutritionist.
Te pup!

| MadalinaaIoana a răspuns:

Depinde de inaltimea ta, DAR NU CONSIDER CA ESTI GRASA

| Turdeanul a răspuns:

Depinde si de inaltime dar iti voi spune: poti sa mananci putin sau sa faci exercitii fizice dar ai grija si ce mananci

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite un articol care ti-ar putea fi de folos http://fetelestiu.ro/......lei-bilic/