| Battery a întrebat:

Am o mare problema. Tocmai m-am vopsit cu Palette 10 min si mi-a iesit culoarea prea inchisa. Am fost blonda si m-am saturat, asa ca am vrut sa revin la culoarea initiala. Din pacate nu mi-a iesit saten deschis ci un saten foarte foarte inchis. Ce as putea face sa mai imi iasa din culoare?

Răspuns Câştigător
| callie2 a răspuns:

Spala-te pe cap sa se mai duca culoarea daca nu e permanenta.
ceaiul de musetel se zice ca deschide culoarea parului.
si la fel lamaie daca stai dupa cu capul in soare

3 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Ca să decolorezi folosește apă oxigenată h2o2 găsești la farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@CataUK apă oxigenată h2o2 iti poate arde parul sau subtia
Vopseaua nu iti iese de prima data. Cel putin la a doua vopsea se poate schimba.In totdeauna, foloseste vopsea mai deschisa cu un nr.

| AndreeaOl a răspuns:

Ti-a iesit foarte inchis tocmai datorita blondului pe care l-ai avut intial. Am patit si eu asa intr-un an, din saten deschis m-am ales cu un roscat foarte, foarte inchis de care nu am putut scapa in 4 saptamani. Abia dupa cateva luni bune parul a revenit pe alocuri la cularea de dinainte, desi m-am spalat si de 3-4 ori pe zi. Incearca sa-l revopsesti sau sa-l decolorezi la un salon, altceva nu prea vad ce poti face.