| andreea05 a întrebat:

Buna:* Am o mica problema...eu nu am folosit niciodata ceara depilatoare si astazi mi-am cumparat una(nu ma duc la salon) as vrea sa imi dati cateva sfaturi cum sa o folosesc(se incalzeste).
Este pusa intr-un bol(sa spun asa) cred ca de metal(seamana cu cele de conserve) si nu se poate scoate bineinteles, pt ca este tare.Probabil trebuie sa o incalzesc in el nu? Cum o folosesc?

Va rog sa-mi explicati.Multumesc frumos:*

cel mai bun raspuns : >fundita:

2 răspunsuri:
| andypandy_2709 a răspuns:

O pui in apa calduta (fierbinte) si cand sa topit o intinzi pe piele si dupa cu niste benzi sau ce ai cumparat treahi ceara, si dupa te speli si te dai cu crema. funda?

| msweety a răspuns:

Poti sa o incalzesti la microunde(dar nu ti recomand) sau pe baie de aburi.o intinzi cu un betisor si poti sa o indepartezi cu mana sau cu benzi(nu stiu daca se gasesc in comert). dupa epilare folosesti un gel pentru calmare.