| preacopilapentruvarstaei a întrebat:

Buna,TPU! am o intrebare pusa pentru fete! va rog frumos sa imi spune-ti cat costa o epialre cu ceara la salon? acasa voi ati folosit ceara? care este cea mai buna metoda pentru a avea o piele fina! fundita cel mai bun raspuns@@:*:*

3 răspunsuri:
| Anonimusecelmaitaredinparcare a răspuns:

Buna. Pai eu folosesc ceara cam de 3 ani si nu am nici o problema.Cand o aplici ai grija sa se lipeasca complat si maseaza usor apoi trage cat se poate de tare. O sa te usture putin la inceput dar in cateva minute iti trece happy. Mie imi trege in 2 min dar depinde de piele.O epilare la salon mie mi se pare prea scumpa... in jur de 1 milion dar nu stiu sigur. Mai bine stai acasa si te epilezi singura big grin
Asi mai avea cateva sugestii pentru tine:
*Incearca si epilatorul pentru ca e eficent pe o perioada mai lunga si dupa ceva timp nici nu te mai doare.La inceput v a fii un infern dar dupa cateva saptamini in care te epilezi odata la 2 zile chiar daca nu ai foarte mare parul deja pielea ta nu mai simte durerea.
* Nu incerca lama! ESTE CEA MAI MARE GRESEALA! Parul iti va creste la loc in 2 zile si in plus pielea ta v a fi foarte aspra! Nu face greseala de a te epila cu lama!

Multa bafta in alegera facut si ai grija de pielea ta happy
Sper ca te am ajutat :*

| preacopilapentruvarstaei explică (pentru Anonimusecelmaitaredinparcare):

Si de la ceara pielea ta se irita? la cat timp te faci cu ceara?

| Anonimusecelmaitaredinparcare a răspuns (pentru preacopilapentruvarstaei):

Nu ma irit... la inceput o sa ai puncte rosi dar in catevaminute trec si totul e normal. Nu iti pot spune un interval fix de timp, cand iti creste parul, de preferinta nu foarte mare. Depinde de tipu de piele. Eu ma fac odata la 2 sap cam asa dar nu imi creste foarte mult par