| FoCs a întrebat:

Am o nunta si mi.am luat o rochita de culoarea untului dar mai deschis. Imi place foarte mult de ea si vreau s.o port si o accesorizez cu o curea albastru inchis si cu o pereche de sandale cu lantisor de la Leonardo. Parul meu e lung si vreau sa il incretesc ca sa nu iasa nu stiu cat in evidenta rochita, ci accesoriile. Credeti ca e ok sa ma duc asa? Nu de alta dar as avea nevoie de ceva sfaturi / pareri de la cei care mai stiu ceva ceva. Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Buna!
Ca accesoriile sa iasa in evidenta modelul rochitei trebuie sa fie simplu, sa nu aiba imprimeuri colorate, dantele, materialul sa nu fie creponat/acoperit cu panza sau alte modele. Daca rochita este ceva casual nu are ceva care sa iasa in evidenta este totul okay.Cand ti-am citit intrebarea mi-am imaginat ceva dar nu prea stiu daca rochita este conica la margine sau lejera, daca este conica este perfectawinking.
Cat despre accesorii eu as alege acesorii metalice aurii deoarece rochita este culoarea untului deschisa
sau ceva mai dinamic, mai color cum ar fi inel bob sau sirag de perle, aici la capitolul accesrii mai depinde si te nuantele cromatice pe care le aderezi si gustul cromatic.
Pantofii daca sunt albastru in ton cu cureaua sunt geniali, in general cureaua, geanta si pantoful ar trebui sa faca parte din aceeasi cromatica eu as fi ales asa pe tipul sanda platforma.
Dar per-total te-ai ai ales bine.Ai un like de la mine laughing si sper sa te distrezi!

| FoCs explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Am probat o pereche de sandale platforme si nu mi s-au parut confortabile. Rochita este in genul acesteia : http://atmospherefashion.ro/ro/colectia-de-vara-2012/rochii/model-11.php atata ca are bretel groaza si in spate este in forma de X si i.am mai adaugat si un bolero care seamana destul de bine cu materialul, e negru dar cum eu nu rezist super mult pe tocuri o sa imi iau si niste opincute negre ca sa ma schimb. :)

| FoCs explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Si merci! :*

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru FoCs):

Cu placere, rochita este superba! Si nu ai deloc gusturi rele.Te pup si inca o data distractie placuta!