| anonim_4396 a întrebat:

Ofer funda. happy

As vrea sa ma ajutati in privinta unui subiect foarte important pentru mine: parul.

Eu am parul ondulat, cu tendinta de incretire. Iar dupa ce il spal si il usuc (cu sau fara uscator), sta foarte bufant, si pe langa asta, nici nu se increteste uniform, deci doar arata ca o tentativa rau esuata. straight face Asa ca de fiecare data trebuie sa il intind cu placa si deja e obositor, mai ales ca am parul gras si trebuie sa il spal foarte des.

Deci daca ati putea sa imi spuneti ce sa fac cu chinul asta de pe cap ca sa stea mai lasat si mai... stiu si eu... bleg? Daca se poate si sa stea putin mai intins. big grin (Nu ma deranjeaza neaparat faptul ca se onduleaza, ci ca sunt buclele prea accentuate. O suvita de a mea arata ca un semn de intrebare intors. straight face)

puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Annasandra a răspuns:

Ce zici sa ti-l faci cu spuma. la fel este si cel al unei prietene si mereu, dupa fiecare baie parul ei este foarte bufant, dar il face cu spuma pentru par si sta drept si un pic ondulat. Sper sa te ajute! big grin :*

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

De ce nu ti-l ondulezi tu calumea cand este aproape uscat? Foloseste ondulatorul.

| neutrino a răspuns:

Se pare ca tu ai un par frumos si doresti sa-ti cam bati joc de el. Incearca sa mergi la un salon sa te aranjeze cineva de meserie si poate ca vei realiza ce frumoasa esti cu parul pe care-l ai.

| Janetthe a răspuns:

Pai... (sper ca foloseti un balsam de calitate) dupa fiecare spalare a parului. masezi usor varfurile cu balsam apoi usuca-l uniform cu prosopul dupa care pieptane cu un pieptane cu solzi subtiri... asa incar eu si merge de fiecare data succes happy

| Melek27 a răspuns:

Si eu il am asa, dar de o vreme, dupa ce il spal il prind coc in spate (ud) si cand am nevoie de el ii dau drumul si sta mai intins fata de cum e in realitate big grin dar nu mai fa greseala sa-l usuci fortat! a, si daca iar se face bufant il impletesti peste noapte (intr-o coada, nu prea strans) iar dimineata ii dai drumul si sta mai intins big grin eu asa fac si mai primesc laude din cand in cand :X sper ca ti-am fost de ajutor :* (si pentru mine parul e un chin crying ) happy

| Teah_Hartmann_1993 a răspuns:

Aceasi problema o aveam si eu...
Chestia este ca eu am fost la un salon si le-am spus sa-mi ia din volum si am inceput sa-l dau cu cate putina spuma si incerc sa il impletesc pe cat posibil de des mai ales noaptea...