| ingerashulll a întrebat:

Am o problema. Imi cade parul foarte tare si am încercat mai multe metode: maști, spray-uri, dar nu m-au prea ajutat. Am citit un articol despre șamponul pentru cai. A incercat cineva? Îmi puteți recomanda unul? Mulțumesc

3 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

In cazul in care nu iti iese cu samponul pentru cai, iti recomand game vivese senso duo happy. Pentru mine a fost o experienta/testare pentru inceput, foarte placuta happy

| Raniaa a răspuns:

NU îți mai pune toate rahaturile pe păr!
Părul, o dată la un an, acesta se regenerează, și de aceea cade. Alte cauze... lipsa de calciu, magneziu si zinc; stresul - un factor în căderea părului; alimentația nesănătoasă( prea multe fast-food-uri, prea putine legume, fructe); samponul. Găsește cauza!

AI RĂBDARE, și încearcă măști naturale de regenerare și hidratare intensă (ex: ulei de ricin, vitamina a si galbenusu de la ou, pui intr-un castronel mic, galbenusu de la ou, jumate din sticluța cu ulei de ricin si jumate din sticluța cu vitamina a, și apoi le amesteci, și îți dai la rădăcină așa treptat, tot capul, apoi masezi timp de 1 min scalpul, și îl lași cam 1 ora sau două, iar apoi te speli), găsești pe net o multitudine de măști, încearcă și un șampon regenerator.

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Pai cred ca de la toate prostiile alea iti cade