| Biancastefi2003 a întrebat:

Maine vreau sa merg la piscina dar problema e ca mi-a venit prima menstruație și este cam abundenta(așa zic eu).Am voie sa intru în apa, sa mă trag în tobogane.Mentionez ca mi-a venit pe 28 iulie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este prea indicat sa faci baie in astfel de conditii, dar fiind deja a 3-a zi a menstruatiei, s-ar putea ca scurgerea de menarha sa fie pe terminate si prin folosirea unui absorbant mai gros sa nu ai probleme cand vei intra in apa.Sau o alta varianta ar fi aceea ca ai putea sa folosesti OB-uri pentru virgine si in exterior doar un protejslip sau un absorbant normal pentru a nu se observa ca folosesti asa ceva.Succes.

| wezos a răspuns:

Buna da-mi accept pe mess idok_one_ngw si vorbim