| AnemonaP a întrebat:

Am parul brunet, in urma cu 2 luni mi-am facut ombre.Imi sta bine, dar as vrea prin vara sa ma vopsesc un saten.Este prea inchis brunetul si de asta..Deja imi este ars parul si de la decolorare si pentru ca folosesc de un an de zile placa de par zilnic.As vrea daca ma vopsesc saten sa raman asa.Adica sa nu ma mai vopsesc pe urma.Se va lua vopseaua? In cat timp? Vad pe la colegele mele de cls care sunt vopsite ca dupa ceva timp se vede in crestetul capului culoarea naturala..si eu nu as vrea asa.Un sfat? Funda+vot

2 răspunsuri:
| BeHappy26 a răspuns:

Pai unele fete se fac, cu un fel de sampon care se duce dupa ceva timp, dar daca vrei sa il ai permanent poti alege o vopsea oarecare. Se vede culoarea naturala pentru ca parul creste si e imposibil sa nu ti se intample asta si tie, dar poti sa pastrezi cutia vopselei cu care te-ai facut prima data si cand iti creste parul la radacina, sa stii cu ce nuanta te-ai facut si te mai faci si acolo. happy

| Antistescu_Lumiaris_1988 a răspuns:

Pffffffff. greu eu una cand mi-am scos negrul din par am fost la un salon profi si mi-a facut decapaj si apoi a incercat sa imi redea nuanta mea naturala cu tente de auriu, a fost destul de aproape si am fost multumita dar cand mi-a crescut parul tot s-a vazut diferenta, desigur nu se vedea rau sau altceva dar se vedea. Ce ai mai putea sa faci este sa te vopsesti cu vopselele de la loreal cream gloss ca nu sunt asa daunatoare si in timp se mai stompeaza. Cel mai bine e sa iti cauti un salon bun si sa ii intrebi pe ei ce optiuni ai. Numai bine