| Chimilica a întrebat:

Prinde roscatul peste brunet? Eu sunt bruneta dar in crestetul capului este culoarea mea naturala. Mentionez ca mi-a tinut brunetul 3 luni si inca mai este. As vrea sa ma vopsesc bruneta cu suvite roscate sau macar o suvita. Ar prinde? Funda+Folositor+Inteligent

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Depinde de vopsea.
Ceva slabut ca Garnier nu va prinde.
Palette cred ca iese.
Cand am vrut eu suvite roscate am intrebat coafeza,aia a zis ca prinde,dar eu am un satenc inchis inchis.
Cu brunetul e mai greu, iese dar nu nuanta de pe cutie, ceva mai movuliu oarecum.

| AndaWest a răspuns:

Buna,nu prinde,eu sunt bruneta si mi-am facut suvite roscate, un rosu foarte aprins care acum a devenit portocaliu, pentru ca inainte de a ma vopsi tipa care m-a facut mi-a decolorat suvitele si pe urma a pus culoarea.acum s-au mai decolorat si cum spuneam, a iesit un portocaliu, dar mie imi place:-p
acum tu decizi

| CherryKiss a răspuns:

Nu. intotdeauna trebuie sa gandesti logic. pe paleta de culori rosu este inaintea negrului, deci este logic ca nu va prinde. incearca sa decolorezi mai intai suvitele iar apoi sa le vopsesti roscate.

| Nokitochikushi a răspuns:

Firar sa fie de prostii laughing cine il are blond sil face brunet sau roscat laughing
cine il are brunet sil face blond etc
cine il are drept sil face ondulat sau cret
cine il are cret sau ondulat il face drept fetele cu parul scurt si baietii cu parul lung laughing
moda ne-a stricat pe toti:d

| orhideea_3565 a răspuns:

Trebuie neaparat sa decolorezi suvitele, dar peste brunet iti va iesi un rosu vulpe, iar ca sa iti iasa un blond frumos trebuie sa insisti si iti distrugi parul. La un coafor cred ca e mai indicat decat acasa.