| lilboutique a întrebat:

Imi vreau parul natural inapoi! M-am vopsit ieri, saten ciocolatiu (parul meu natural fiind saten inchis) si nu a iesit deloc ca pe cutie! A iesit mult mai inchis, mai inchis decat parul meu. Cum as putea reveni la culoarea naturala? Precizez ca nu vreau sa ma mai vopsesc, la decolorat nici nu ma gandesc! Vreau sa raman la culoarea mea naturala. Zeama de lamaie/musetelul ajuta? As vrea ceva natural care sa indeparteze vopseaua din par. Am uitat sa precizez ca este prima data cand ma vopsesc

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu dispera, o sa se mai duca din culoare daca te speli de mai multe ori cu mult sampon.

| lilboutique explică (pentru EmaS):

Sper din tot sufletul sad

| EmaS a răspuns:

Asa mi se intampla si mie de cate ori ma vopsesc, dar dupa doua-trei spalari mi se duce din intensitatea culorii.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

De ce ***** te ai mai vopsit daca nu erai sigura?

| lilboutique explică (pentru Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu):

Care este problema ta? raised eyebrows
Pe cutie vopseaua era mai deschisa, insa parul meu natural fiind saten inchis nu a prins.
Nici nu stiu de ce ma obosesc sa iti raspund.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Stiai daca te vopsesti nu o sa iasa totul asa cum credeai!

| educatie2021 a răspuns:

Rezolvarea e simpla dar dureaza ceva din moment ce nu vrei sa te decolorezi: el creste si tu il tunzi (in cazul in care ai par lung iti propun un decolorat... e alegerea ta)

| Pufffx a răspuns:

Daca te speli cu sampon cu aloe vera si cu apa oxigenata o iei de la farmacie e la fel ca si spirtu / rivanolu e buna iti decoloreaza parul daca nu il ai vopsit si daca il ai vopsit iti decoloreaza vopseaua.

| FashionVictim93 a răspuns:

Trebuie sa te inarmezi cu multa multa rabdare pana iti creste parul tau de la radacina siil vei taia treptat pe cel vopsit ..nu ai cum sa il scoti sorry. sper ca te'am ajutathappy

| Bubu4 a răspuns:

Zeama de lamaie sau cu ceai de musetel cum ai spus, alta solutie nu ai happy

| ShøØtYøu a răspuns:

Musetelul si zeama de lamaie ajuta, mai ales daca este proaspat vopsit, daca nu incearca sa-l decolorezi si va reveni la culoarea initiala.La mine a mers.