| Cristinuș24 a întrebat:

Am parul f des si jumatate din el este decolorat. Folosesc placa de par in fiecare sapt si devine uscat si deteriorat. Ce sampon imi recomandati?(in prezent folosesc syoss si masca de par de la loreal elseve)

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Renunta la placa

| andreeabobo a răspuns:

Sampoanele si produsele de par in general iti usuca parul din cauza chimicalelor. Unele mai mult, altele mai putin.
Iti recomand sa folosesti ulei de cocos, sa il aplici pe par si sa il lasi sa actioneze cateva ore. Apoi sa te speli cu ce sampon vrei tu, dar sa te speli bine sa dai tot uleiul jos. Parul va fi mult mai catifelat.

| oanananana a răspuns:

Nu mai folosi placa fara spray cu protectie terminca. https://bit.ly/2LTnV53 uite unul pe care l-am incercat. si eu am parul decolorat la varfuri si arata foarte uscat. Mai folosesc https://bit.ly/2LZQZYR si inca un sampon pentru nuantare pentru ca nu vreau ca parul meu sa arate blond https://bit.ly/2nhw8RC, ii da un fel de reflexii gri.

| TFlorentina8050 a răspuns:

Te poti face reprezentant la oriflame, Deci. Trebuie sa strangeti comenzi dintr un catalog, si sa dati comanda, cu ajutorul meu daca doriti. O sa castigati si bani si produse. sa va explic. la o comanda de 300 lei veti avea 23% reducere, la o comanda de minim 600 lei veti avea 30% reducere, iar la o comanda mai mare sau egala cu 600 lei veti avea 40% reducere. la prima comanda, daca vreti sa castigati un produs rimel, creion contur pentru ochi, fond de ten sau sampon trebuie sa faceti comanda de 150 lei, ca la a doua comanda s acastigati una din cele enumerate. daca vreti sa castigati un set crema hidratanta de dus si exfoliant, crema pentru maini si crema pentru corp, sampon si balsam de par sau spuma de ras, balsam de ras si sapun pentru barbati, la a doua comanda trebuie sa faceti comanda de 250 lei, si daca vreti sa castigati un parfum din 4 la alegere la a 3-a comanda trebuie sa faceti comanda de 350 lei, inscrierea este gratuita, va poate veni comanda acasa prin curier cu 10 lei, sau la posta gratis, si va duceti si o ridicati cu buletinul, eu va cer datele, si va fac inscrierea, si foarte simplu sa ajungeti cat mai sus, eu va trimit prin posta catalog, gratis, si cu ajutorul meu daca e nevoie dati si comanda... pentru bani si produse eu as face acest pas, nu este absolut nimic de pierdut, numai de castigat! Doriti? i va puteti achizitiona de acolo samponul si masca de par pe care o doriti la un pret redus, poate chiar deloc si iti raman si bani! Daca nu ai 16 ani ii poti spune mamei tale!

| Stefaniaioana a răspuns:

Renunta la placa. Daca vrei sa iti faci parul mai drept poti cu uscatorul de par si o perie rotunda. si pentru sampon, du te la farmacie sunt o multime care hidrateaza parul etc