| AlinaGreeny a întrebat:

Am parul foarte uscat, degradat si aspru. Incerc de mult timp sa gasesc un produs care sa imi hidrateze parul si scalpul. Obisnuiam sa folosesc Elseve de la Lóreal. Ce produse folositi voi si ce imi recomandati pentru tipul meu de par? De asemenea, incerc sa gasesc un produs bio profesional. Ce parere aveti si de marca Gerovital?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Maseaza o jumatate de iaurt gras in parul umed si lasa-l sa actioneze pentru 20 de minute, dupa care clateste. Tratamentul poate sa fie aplicat o data pe saptamana.
Te pup!

| AlinaGreeny explică (pentru anonim_4396):

Multumesc. Am adaugat insa si ulei de nuca de cocos si o lingurita de lamaie. Lamaia mi-a curatat scalpul, iaurtul l-a hidratat si uleiul a facut parul moale happy

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LivingLouder a răspuns:

Incearca Dove

| hairpoint a răspuns:

Pentru parul foarte uscat iti recomand masca asta:http://hairpoint.ro/....../index.php iar pentru parul detriorat samponul+balsamul joico din gama k-pak pentru par deteriorat http://hairpoint.ro/....../index.php

| ana112233 a răspuns:

Eu folosesc ulei de argan pentru par uscat si degradat, e foarte bun, si mai folosesc elseve ultimate repair, incearca-l.

| AlinaGreeny explică (pentru ana112233):

Elseve folosesc si eu si da lasa parul moale dar e plin de chimicale care dauneaza in timp straight face As vrea sa il schimb cu ceva mai natural.

| Cerasela2002 a răspuns:

Aveam aceeaşi problema! Uite ce am făcut.
Am şamponat de 2 ori cu Clear (nu conteaza daca e men sau women), am clătit bine, după am dat cu balsam iar părul meu a prins volum! Sper să se întâmple şi la tine!

| anaaqremere a răspuns:

Buna!
Nu conteaza la o fata neaparat parul pe care il are! Daca te asortezi cu o bijuterie de aici :
http://bijuteriihandmadefimo.blogspot.ro/ sau de aici :
http://liviahandmade.blogspot.ro/

| AlinaBuc a răspuns (pentru anaaqremere):

Adevaratlaughing pot avea un par ca matura nespalat de o saptamana si cu varfurile nevopisite pentru ca atata timp cat port o bijuterie sunt frumoasa...