| Alinaa_9890 a întrebat:

Odata cu iarna am dobandit o foliculita de toata frumusetea, din cauza epilarii. aveti vreun sfat bun si pentru mine, cum ar trece? Imi este rusine sa port pantaloni scurti din aceasta cauza. Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Folosește un săpun antibacterian sau unul cu ph neutru, poți folosi baneocin pudră sau cremă... dacă nu trece în câteva zile, ar fi indicat un consul la specialist. Foliculita nu trebuie neglijată, deoarece poate da complicaţii pe termen lung.