| Maxx23 a întrebat:

Bună! Am probleme cu tenul. Tenul meu e uscat, nu strălucește, am pete mici, urme de la coșuri, nu e luminos. Imperfecțiuni. Ce ar trebui sa fac?
Menționez că sunt băiat și am 26 de ani.
Mulțumesc happy

7 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Câteva ședințe de microdermabraziune.

| Vântulalb a răspuns:

Tenul uscat nu face cosuri. Alea apar doar pe tenul gras.
Mergi la cosmetica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

De unde ai dedus tu asa ceva? Unii lăsați comentarii aiurea asa. Nu mai vorbiți dacă nu știți

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

Dacă ai problema asa dintotdeauna, trebuie sa mergi la un dermatolog.
Dacă ai problema asta de ceva timp, cred ca ai nevoie de o rutina adecvată tenului tău.
Dacă ai tenul uscat, este și sensibil. Și eu am tenul uscat. Putini știu ce înseamnăhappy
Te sfătuiesc sa iei un burete mai abraziv cu care sa îți faci exfoliere o data pe săptămâna. Adică îl săpunești și freci usor fata umeda cu el, mai ales in zonele cu probleme.
Apoi sa îți aplici o crema hidratanta.
Încearcă sa te speli pe fata cu un gel de curățare special pentru fata. Și neaparat crema hidratanta.

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce imi spui mie asta?
In plus, il inveti prost. La tenul uscat si sensibil, buretele abraziv ii va rani obrajii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

Nu i adevărat. Trebuie sa facă o exfoliere. Nu înseamnă ca da cu smirghelul dacă face exfoliere cu burete special.

| Maxx23 explică (pentru anonim_4396):

Da-i pace ca vorbeste prostii. Habar nu are