| MariaMaia879 a întrebat:

BUNA! Am si eu nevoie de un sfat! M-am vopsit acum 2 luni un saten inchis, eu fiind blonda, problema este ca mi-au crescut radacinile blonde si se vede urat, nici saten nu l-as mai vopsi ca nu prea-mi place. Ce ziceti sa ma duc la salon si sa ma decoloreze sa revin la blondul meu? Imi e frica ca il ard prea rau! Mersi!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vopseste inapoi la blondul tau si lasa natura sa te faca frumoasa.winking

| Ofiintă a răspuns:

Cred că vei ajunge să regreți decoloarea. La fel am facut-o și eu.
Parul devine mai casant. Pe langa acest aspect, culoarea tinde sa se degradeze, spălăcească după spălari. Prin urmare te vei alege si cu o nuanța inestetică de păr. Un fel de gălbui, portocaliu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Erai blond natural? Daca erai blondă natural de ce nu ai ramas asa? Acum unica solutie este sa te faci brunetă.Ce varsta ai?

Răspuns utilizator avertizat
| aneliram a răspuns:

Vopseste.ti doar radacinile (unde ti.a crescut parul), cu o pensula pentru vopsit parul.